Auces Mūzikas skola

Mākslas nodaļas skolas beigšanas darbu aizstāvēšana

Pa solītim vien, pa pakāpienam līdz gaišzilajam pavasara debesjumam – tā var sacīt par jauniešiem, kuriem 13. maijā bija jāpiedzīvo satraucoši un pārdzīvojumu pilni mirkļi, lai pabeigtu mākslas skolu.

Ne tikai pavasaris uzplauka ar pilnu jaudu un visā krāšņumā, bet arī 2023./24.mācību gada skolas beidzēji – Vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēknes Annija Hāna, Gerda Kočina un Datordizaina programmas audzēkņi Linda Kononova un Raivis Šakirovs.

Darba aizstāvēšana sastāv no trijiem posmiem: teorētiskā izpētes daļa, praktiskā daļa un Power Point prezentācija.

Annija Hāna aizstāvēja savu darbu dizaina pamatos. Darba tēma “Materiālu daudzveidība un to pielietojums dizaina portretu galerijā” tika parādīts iespaidīgi.

Galeriju veidoja 7 dažāda lieluma un formas planšetes, uz kurām no dažādiem materiāliem izveidoti dizaina portreti.

Annija izvēlējās šādus materiālus: plastmasa – ziedi, tekstils, āda, metāls, stikls, akmens un tekstūrpasta, kura šobrīd ir ļoti aktuāla. Pētīja materiālu īpašības, iepazina tehniskos paņēmienus, kurus pielietoja dizaina portretu tapšanas procesā. Portretus veidoja formas, laukumi, silueti, krāsas un vizuālās mākslas izteiksmes līdzeklis – dažāda veida līnijas.

Prezentāciju vēl papildināja pašas veidots  muzikāls video, kurā atspoguļota praktiskā darba gaita un darba dizaina process. Darba vadītāja – dizaina pedagogs Inta Dargevica.

Gerda Kočina izvēlējās darbu veikt un aizstāvēt veidošanā, strādājot ar māla materiālu.  Šeit ļoti labi noderēja keramikas pieredze un zināšanas.

Pats darba nosaukums “Trauki augļu un ogu veidolā” jau vēsta par pavasarīgi krāsainu, interesantu un radošu darbu.

Gerda pētīja augļu, ogu formas, krāsas un vissīkākās detaļas, kā dažādās sēkliņas un kātus, lai veiksmīgi izveidotu skolas beigšanas darbu. Ņemot vērā izpētīto teorētisko pamatojumu, darbs izdevās lielisks un košs, to aizstāvot pārliecinoši un droši. Darba vadītāja – veidošanas un keramikas pedagogs Vineta Ribaka.

Linda Kononova ar ļoti lielu aizrautību un atbildību strādāja pie savas izvēlētās tēmas datorgrafikā “ Latviešu Dievības apkopojums.”

Tika veikts pamatīgs un plašs izpētes darbs, ieguldīts daudz laika un perfekti izveidota glezna, kurā smalki un vairumā attēloti latviski, tautiski elementi.  Katram rakstam, krāsai, tonim, simbolam un stila veidam ir parādīta dziļa nozīme, kas nāk no latviskām dziņām.

Lindas stāstījums par gleznu bija tik aizrautīgs, interesants un apbrīnas vērts, ka liek aizdomāties daudz dziļāk par šo apvienojumu ar mākslu. Izcils darbs! Darba vadītāja – datorgrafikas pedagogs Baiba Valtere.

Raivis Šakirovs arī izvēlējās darbu veidot datorgrafikā. Radošo ideju realizēja tēmā “Albūma vāka noformējuma ietekme uz emocijām.”

Darba iedvesmas avots bija iepriekš izpētītie ārzemju autoru grafiski veidotie albūmu noformējumi, kuri rosināja radoši risināt savas ieceres. Tā rezultātā tapa 5 noformējumi, kuri attiecīgi lika nojaust, kāda rakstura mūzikas albūmi ir klausāmi.

Jaunietis datorgrafikas tehniskos risinājumus veiksmīgi atspoguļoja darbos, kā arī prezentācija un aizstāvēšana bija droša, raita. Var just, ka Raivis mīl publiku un jūtas lieliski  tās priekšā – šī uzdrīkstēšanās un uzstāšanās ir pieradināta un iemācīta no pirmās klases. Darba vadītāja – Datordizaina programmas pedagogs Baiba Valtere.

Solīti pa solītim un soļu skaitītājs paziņo, ka skola ir absolvēta, tāpēc gribas novēlēt absolventiem – neapstāties, bet virzīties soli pa solim uz priekšu, uz augšu un sasniegt labus rezultātus, savus mērķus arī turpmāk!

Liels PALDIES pedagogiem par ieguldīto darbu absolventos!

Mākslas nodaļas direktores vietniece

mācību darbā Inta Dargevica.